Aktualności

 „JAKI ZNAK TWÓJ?”

– pod tym hasłem został przeprowadzony konkurs plastyczny z okazji 100 – rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uczniowie najmłodszych klas przedstawili na pracach nasze symbole narodowe.

 20181109_080326 (Copy) 20181108_092938 (Copy)

 


 

POLSKA DROGA DO NIEPODLEGŁOŚCI

Na oddziale pediatrycznym ponownie gościliśmy wolontariuszy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wałbrzychu. Razem z hospitalizowanymi dziećmi uczestniczyli oni w zajęciach, które miały na celu upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości . Wspólnie wyjaśnialiśmy jak wyglądała polska droga do niepodległości, jakie są nasze symbole narodowe, przedstawiliśmy ciekawostki związane z życiem Józefa Piłsudskiego. Na koniec wykonaliśmy wystawę plastyczną poświęconą odzyskaniu przez Polskę niepodległości.


 

ŚNIADANIE DAJE MOC

Kolejny już rok nasza szkoła bierze udział w akcji ‚Śniadanie daje moc”, propagującej zdrowy tryb odżywiania się. Uczniowie samodzielnie wykonali zdrowe kanapki z wcześniej przyniesionych produktów. Było zdrowo, kolorowo i smacznie.

1 (Copy) 2 (Copy) 3 (Copy)


 

KONKURS PLASTYCZNY

Konkurs plastyczny na dalsze przygody słodziaków rozstrzygnięty. Milusie zabawki słodziaków trafiły do zwycięzców, ale wszyscy uczestnicy otrzymali również kolorowe książeczki z ich przygodami. Konkurs ten był połączony z akcją głośnego czytania i propagował codzienne czytanie uczniom w szkołach i w domu.

20181105_123650 (Copy)


ODWIEDZINY AKTORÓW

24 października odwiedzili nas aktorzy z teatru Amuzado z Krakowa. Obejrzeliśmy „Bajkę o Rysiu, który dzieci chronił”. W przedstawieniu pojawiły się elementy związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego, zasad udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach oraz treści pouczające, jak zachowywać się w kontaktach z nieznajomymi. Główni bohaterowie- Miś Ryś i jego koleżanka Zebra, wspólnie z dziećmi bawili się, śpiewali i tańczyli. Przedstawienie spotkało się z pozytywnym odbiorem, na twarzach dzieci długo gościł uśmiech.


PATRIOTYCZNA LEKCJA HISTORII

Obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości to dla całej naszej społeczności szkolnej czas wyjątkowy. Uczniowie upamiętnili ważną rocznicę przygotowując materiały i informacje poświęcone wydarzeniom z 1918 r. Przygotowane informacje przybliżyły wiedzę o dziejach Polski i postaciach, które niewątpliwie odegrały znaczącą rolę w procesie odzyskiwania wolności.


DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Kolejny raz zorganizowaliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. W tym wyjątkowym dniu podkreślamy znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie. Uczniowie mieli okazję poznać podstawowe informacje i ciekawostki dotyczące reprezentowanych krajów. Okazało się, że nasi uczniowie potrafią się przywitać w innych językach, świetnie znają stolice różnych państw oraz rozpoznają miejsca charakterystyczne dla danego kraju. W dniu dzisiejszym wszyscy chętnie brali udział w zabawach językowych, quizach, malowaniu flag.


 „Pola Nadziei”

18.10.2018 r. nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei. Wspólnie z wolontariuszami z wałbrzyskich przedszkoli, szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych zasadzili cebulki żonkili w ogrodzie Hospicjum Jana Pawła II w Wałbrzychu. W ten sposób dali wyraz solidarności z cierpiącymi i ich rodzinami. Sadzenie żonkili to symbol nadziei na nowe życie oraz triumfu miłości nad śmiercią.


Spotkanie

CYBERPRZESTRZEN


 

APEL Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

W dniu 15.10.2018 obchodziliśmy święto Edukacji Narodowej.

Z tej okazji uczniowie pod opieką personelu medycznego przygotowali wspaniały apel i niespodziankę dla wszystkich uczących ich nauczycieli. W tym dniu swoje święto mieli też uczniowie pierwszej klasy, ponieważ odbyło się ich ślubowanie. Zaprezentowali swoje umiejętności podczas krótkiego przedstawienia i zostali pełnoprawnymi członkami naszej szkoły.

 

 


Miesiąc październik – pod znakiem nauki bezpiecznego zachowania się na drodze. Uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas rozstrzygnięcia konkursu wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni, a najlepsze prace zostały wyróżnione dyplomem i słodkim upominkiem.

20181005_081141 IMG-20181030-WA0003 (Copy) IMG-20181030-WA0002 (Copy)


 Wycieczka do Książa – wyjście na wystawę z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości pod tytułem:

„Polonia – symbol tradycji – znak nowoczesności w stulecie odrodzenia Polski, Duch – Nadzieja – Naród – Zwycięstwo”.

 


,,JESTEŚMY POLKĄ I POLAKIEM „

W związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęliśmy realizację projektu pt. ,, Jesteśmy Polką i Polakiem”. Celem projektu było wzbudzanie w dzieciach uczuć patriotycznych i narodowej dumy poprzez poznanie polskich symboli narodowych. Uczniowie przedstawili historię hymnu państwowego i znaczenie symboli narodowych, razem odśpiewali hymn, przygotowali wystawę poświęconą tej tematyce. W klasach odbyła się projekcja filmu pt. ,,Symbole narodowe” oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.


WOLONTARIUSZE W SZPITALU

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy współpracę z Młodzieżowym Ośrodkiem Wychowawczym w Wałbrzychu. W ramach tej współpracy, w dn. 28.09.2018r. odwiedzili nas wolontariusze – Kacper i Denis. Chłopcy zobaczyli oddziały szpitalne, poznali specyfikę tych oddziałów, odwiedzili dzieci hospitalizowane. W świetlicy oddziału pediatrycznego uczestniczyli w zajęciach plastycznych. Wspólnie przygotowali wystawę plastyczną zatytułowaną ,,Witamy jesień”.


AKADEMIA  DOJRZEWANIA

To już kolejna edycja Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Zdrowotnej dla Dziewcząt, który realizujemy w naszej szkole. Z uwagi na duże zainteresowanie problematyką dojrzewania wśród naszych uczennic postanowiliśmy dalej kontynuować ten program. Otrzymaliśmy specjalny zestaw materiałów, mający na celu wsparcie w realizacji zagadnień związanych z okresem dojrzewania. Dzięki temu możemy w przystępny sposób przedstawiać te trudne dla młodzieży tematy.


CERTYFIKAT ,, PLACÓWKI ODPOWIEDZIALNEJ SPOŁECZNIE”

Projekt edukacyjny „zaWODY dla AFRYKI” to już siódmy projekt UNICEF- u zrealizowany w naszej szkole. Wszystkie projekty cieszyły się dużą popularnością i zaangażowaniem wśród uczniów. Brali oni udział w ciekawych zajęciach wzbogaconych o materiały filmowe. Dzieci zapoznały się z szerokim problemem braku wody na świecie.

Miło nam poinformować, że za udział w tym projekcie otrzymaliśmy certyfikat „Placówki Odpowiedzialnej Społecznie”.


03.09.2018r. Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2018 – 2019

Dnia 03.09.2018 rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019. W tym dniu pożegnaliśmy dotychczasową Panią Dyrektor Halinę Noszczyk, która przeszła na emeryturę, a nową Panią Dyrektor została Pani Agnieszka Zając. Życzymy jej samych sukcesów i wytrwałości, a wszystkim uczniom zapału do pracy i radości w nowym roku szkolnym.

20180903_090703 (Copy)