Aktualności

CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA …

Ubieranie choinki to od zawsze wspaniała okazja do tego, aby uczyć się od siebie nawzajem współpracy i stwarzać radosny nastrój. Jak co roku przygotowania do świąt zaczęliśmy od ubierania naszej świetlicowej choinki, co sprawiło wszystkim wiele radości. Później, już w świątecznej atmosferze, wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach świetlicowych.


Odwiedził Nas Mikołaj!

W dniu 06.12.2017r. do uczniów szkoły przyszpitalnej przyszedł Święty Mikołaj wraz ze swoimi reniferami i pomocnikiem Mikołaja.

Święty Mikołaj obdarował każdego ucznia wspaniałymi prezentami, na który musieli zapracować poprzez opowiedzenie wierszyka, zaśpiewania piosenki lub zatańczenia.

Poniżej fotorelacja z wręczania prezentów.


 

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE ,,POZNAJMY SIĘ”

Podczas  zajęć wychowawczych uczniowie wzięli udział w zajęciach integracyjnych pt. ,,Poznajmy się”. Miały one na celu integrację dzieci nowoprzybyłych do szpitala z wolontariuszami, eliminowanie napięcia wywołanego pobytem w szpitalu i chorobą oraz stworzenie radosnego nastroju na oddziale.

2wol 12.10.17 4wol 12.10.17 7wol 12.10.17 8wol12.10.17

V URODZINY ODDZIAŁU

Dnia 6 listopada 2017r. odbył się uroczysty apel oraz przedstawienie w związku z obchodami piątej rocznicy oddziału dziennego psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży.

Poniżej krótka fotorelacja:

 

________________________________________________________________

Tradycyjnie już klasy z naszego Oddziału wzięły udział w akcji Śniadanie daje moc. Dzieci dowiedziały się jak ważne jest zdrowe odżywianie się, mycie rąk, owoców i warzyw przed posiłkiem, a następnie przygotowały pyszne, kolorowe i zdrowe kanapki.

______________________________________________

WYSTAWA PRAC DAWIDA JANISZEWSKIEGO

Dawid Janiszewski, uczeń IV klasy był z nami krótko, ale nie marnował czasu. Wykonał piękne prace plastyczne, które można oglądać w świetlicy szkolnej. Jego prace przedstawiają postacie z bajki ,,Król Lew”.

Dawid1 Dawid2 Dawid4 Dawid5 Dawid3 Dawid6

AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

Wzorem poprzednich lat, również  w  tym  roku  nasi pierwszoklasiści   uczestniczyli   w   ogólnopolskim   programie” Akademia  Bezpiecznego  Puchatka”.  W czasie realizacji programu uczniowie poszerzali swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa. W ramach programu otrzymali do wypełnienia kolorowe książeczki i nauczyli się jak bezpiecznie poruszać się po ulicy.
puchatek1 puchatek2

,, OD BAŁTYKU PO GÓR SZCZYTY”

Na zajęciach plastycznych wykonaliśmy prace na konkurs pt.,, Od Bałtyku po gór szczyty. Polska w baśniach i legendach”, dla uczniów szkół przyszpitalnych.  Najładniejsze z nich zostaną wysłane do Szkoły Podstawowej nr7 Specjalnej
z Oddziałami Szpitalnymi  w Wejherowie, która jest organizatorem tego konkursu. Trzymajcie za nas kciuki!

konkurs1 konkurs2 konkurs3 konkurs4 konkurs5 konkurs6

 JESIEŃ W ŚWIETLICY

W świetlicy szpitalnej zagościła jesień, która wcale nie musi byc smutna. Kolorowe liście, kasztany i żołędzie posłużyły nam do wykonania kompozycji jesiennych. Powstały również kasztankowe stworki.

c d e a b f

Dzień Edukacji Narodowej


WOLONTARIUSZE W SZPITALU

W dniu 29.09.17 odwiedzili nas wolontariusze z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Wałbrzycha- Krzysztof i Denis. Chłopcy zostali miło przyjęci przez panią dyrektor Halinę Noszczyk. Następnie zwiedzili oddziały szpitalne- pediatryczny i psychiatryczny, świetlicę szkolną i miejsca pracy personelu medycznego.
Podczas pobytu w szpitalu Krzysztof i Denis zajęli się sprzątaniem świetlicy i pracami porządkowymi. Dzięki ich pracy zostały uporządkowane i zabezpieczone sprzęty  i pomoce szkolne.
szpital1 szpital2 szpital3 szpital4

WZOROWA ŁAZIENKA

W bieżącym roku szkolnym ponownie bierzemy udział w ogólnopolskim programie ,,Wzorowa Łazienka”.
Głównym celem  tej akcji jest poprawa stanu higieny i czystości w polskich szkołach, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa i dbałość o zdrowie najmłodszych. Zachęcamy do głosowania na naszą szkołę. Każdego dnia do 30 listopada można oddać swój głos.
łazienka1 łazienka2 łazienka3

PROBLEM Z GŁOWY

We wrześniu przystąpiliśmy do V edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Problem z Głowy”! Dzięki ciekawym materiałom edukacyjnym przeprowadziliśmy zajęcia, na których dzieci dowiedziały się, jak zapobiegać wszawicy i jak z nią walczyć.

a b c

WYSTAWA PRAC JULII KRAŚNICKIEJ

Podczas zajęć wychowawczych bardzo ładne prace plastyczne wykonała Julia Kraśnicka, uczennica klasy IV. Tematyka prac była ciekawa i różnorodna. Wystawa prac Juli została zaprezentowana w świetlicy szpitalnej i podobała się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Zobaczcie Julię przy pracy i jej dzieła.

Julia1 Julia2 Julia3 Julia4

 


 

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz