Aktualności

 

WYNIKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

,,OZDOBA WIELKANOCNA

W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem ,,OZDOBA WIELKANOCNA” zorganizowanym przez naszą placówkę udział wzięło 13 szkół z całej Polski. Łącznie przysłano ponad 70 prac.

Szkoła Filialna przy Oddziale Pediatrycznym Szpitala Powiatowego (Copy)Szkoła Filialna przy Oddziale Pediatrycznym Szpitala Powiatowego w Lublińcu

 Szkoła Przyszpitalna w Gdyni (Copy)Szkoła Przyszpitalna w Gdyni

Zespół Szkół Nr 15 przy UDSK w Białymstoku (Copy)Zespół Szkół Nr 15 przy UDSK w Białymstoku

Zespół Szkół Nr 28 w Częstochowie (Copy)Zespół Szkół Nr 28 w Częstochowie

 

Zespół Szkół przy Wielospecjalistycznym Szpitalu w Miliczu (Copy)Zespół Szkół przy Wielospecjalistycznym Szpitalu w Miliczu

Zespół Szkół Nr 33 w Bydgoszczy (Copy)Zespół Szkół Nr 33 w Bydgoszczy

Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce2 (Copy) Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce (Copy)Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce

Szkoła Podstawowa Nr 4 przy Szpitalu Rehabilitacyjnym Hematologicznym w Kudowie Zdroju (Copy)Szkoła Podstawowa Nr 4 przy Szpitalu Rehabilitacyjnym Hematologicznym w Kudowie Zdroju

Szkoła Podstawowa Nr 28 w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie (Copy)Szkoła Podstawowa Nr 28 w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie

Zespół Szkół w Górznie (Copy)Zespół Szkól w Górznie

Zespół Szkół Przyszpitalnych w Tarnowie (Copy)Zespół Szkół Przyszpitalnych w Tarnowie

Zespół Szkół w Mazowieckim Centrum Rehabilitacji (Copy)Zespół Szkół w Mazowieckim Centrum Rehabilitacji

w Konstancinie – Jeziornej

Zespół Szkół Nr 2 w Krakowie (Copy)Zespół Szkół Nr 2 w Krakowie

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim szkołom za udział w konkursie.

 

 

WYNIKI KONKURSU

KATEGORIE:

SZKOŁA PODSTAWOWA KL. O – III

I miejsce – Oktawia Szopa

Oktawia Szopa (Copy)

II miejsce – Filip Sitek

Filip Sitek (Copy)

III miejsce – Aleksandra Kraska

Aleksandra Kraska (Copy)

Wyróżnienia : Jakub Skrzypczyński, Mateusz Zieliński, Zofia Marta, Mateusz Binczycki

SZKOŁA PODSTAWOWA KL. IV – VII

I miejsce – Stanisław Wieteska

Stanisław Wieteska (Copy)

II miejsce – Wiktoria Sznajder

Wiktoria Sznajder (Copy)

III miejsce – Wiktoria Koronkiewicz

Wiktoria Koronkiewicz (Copy)

Wyróżnienia : Michał Woźny, Natalia Bachorczyk

GIMNAZJUM I MŁODZIEŻ STARSZA

I miejsce – Dominika Skrzypińska

Dominika Skrzypińska (Copy)

II miejsce – ex aequo Adrianna Bienert

Adrianna Bienert (Copy)

i Wiktoria Kamieniarz

Wiktoria Kamieniarz (Copy)

III miejsce – Maria Nowak

Maria Nowak (Copy)

Wyróżnienia : Karolina Neumann, Anna Strączyńska

 


 

TEATR ZA JEDEN UŚMIECH

W dniu 12.03.2018 odwiedzili nas aktorzy z Teatru Za Jeden Uśmiech z przedstawieniem pt.,,Zakochana czarownica”. Na buziach dzieci od razu pojawił się uśmiech. Mogliśmy przenieść się w świat baśni i oglądać wesołe perypetie czarownicy Gryzeldy , która upierała się poślubić młodego księcia. Podczas widowiska, każde dziecko mogło zaprezentować swoje możliwości aktorskie i wokalne.


CERTYFIKAT ,, ŚNIADANIE DAJE MOC”

Miło nam poinformować, że nasza szkoła po raz kolejny otrzymała certyfikat za udział w ogólnopolskim programie ,,Śniadanie daje moc”. Dzięki przeprowadzonym zajęciom przyczyniliśmy się do zmiany nawyków żywieniowych naszych uczniów.


AKADEMIA DOJRZEWANIA

W bieżącym roku po raz kolejny przystąpiliśmy do ogólnopolskiego programu profilaktyki zdrowotnej ,,Akademia dojrzewania”.  Otrzymaliśmy specjalny zestaw narzędzi do realizacji zagadnień związanych z okresem dojrzewania. Zawiera on filmy edukacyjne, plakaty, poradniki dla nastolatek oraz ich rodziców, a także tablice edukacyjne umożliwiające prowadzenie zajęć z dziewczętami. Pozwoli to nastolatkom lepiej sobie radzić z problemami związanymi z dorastaniem i dojrzewaniem.

 


 

MARATON PUZZLOWY

Weronika, Wiktoria i Łucja udowodniły, że puzzle wcale nie są nudne ! Na oddziale pediatrycznym zorganizowany został maraton puzzlowy, który polegał na ułożeniu jak największej ilości puzzli. Przez dwa dni dziewczęta ułożyły 2404 puzzle, co zostało skrzętnie policzone i wyeksponowane w świetlicy.  Czekamy na pobicie naszego rekordu …

 

 


 

DARY OD UCZNIÓW ZE SZKOŁY MUZYCZNEJ

Początek nowego roku zaowocował nawiązaniem współpracy z Zespołem Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki w Wałbrzychu. W ramach działań wolontariatu odwiedziły nas nauczycielki z tej szkoły, które przywiozły mnóstwo prezentów dla dzieci leżących w szpitalu. Po zorganizowanej zbiórce w szkole muzycznej otrzymaliśmy gry planszowe, książki, zabawki, układanki, puzzle, przybory piśmiennicze i materiały dydaktyczne.
Serdecznie dziękujemy za ten dar!


Wyróżnienie w konkursie plastycznym dla Bartka!

Bartek dyplom (Copy)


WEWNĄTRZSZKOLNY KONKURS JĘZYKOWO-PLASTYCZNY PT. ”SYMBOLE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA”

Dnia 20 grudnia 2017 roku odbyło się wręczenie nagród laureatom wewnątrzszkolnego konkursu językowo-plastycznego pt. „Symbole Świąt Bożego Narodzenia”. Uczniowie mieli za zadanie zilustrować wybrane symbole kojarzące się im ze świętami i podpisać je w języku angielskim lub niemieckim. Komisja konkursowa wyłoniła trzech laureatów, przyznając I, III i III miejsce. Laureaci otrzymali upominki, a wszyscy uczestnicy dyplomy. uczniom biorącym udział w konkursie dziękujemy i gratulujemy.


Z okazji Świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli przygotowali uroczyste, pełne świątecznej atmosfery i wzruszające jasełka. Poniżej krótka fotorelacja i fragment filmu – „Jasełka 2017″


 

LEGENDA O ŚW. MIKOŁAJU

 

Tuż przed świętami, w dniu 18.12.17 odwiedzili nas aktorzy z teatru ,,Amuzado” z Krakowa. Przygotowali dla nas przedstawienie pt. ,, Legenda o Św. Mikołaju „, które inspirowane jest historią biskupa Mikołaja. Aktorzy wcielili się w postacie rozdające dzieciom prezenty w czasie Bożego Narodzenia. Było dużo radości, śpiewu i wspólnych tańców. Na koniec oczywiście wszystkie dzieci otrzymały podarunki od Św. Mikołaja.

 


 

CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA …

Ubieranie choinki to od zawsze wspaniała okazja do tego, aby uczyć się od siebie nawzajem współpracy i stwarzać radosny nastrój. Jak co roku przygotowania do świąt zaczęliśmy od ubierania naszej świetlicowej choinki, co sprawiło wszystkim wiele radości. Później, już w świątecznej atmosferze, wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach świetlicowych.


Odwiedził Nas Mikołaj!

W dniu 06.12.2017r. do uczniów szkoły przyszpitalnej przyszedł Święty Mikołaj wraz ze swoimi reniferami i pomocnikiem Mikołaja.

Święty Mikołaj obdarował każdego ucznia wspaniałymi prezentami, na który musieli zapracować poprzez opowiedzenie wierszyka, zaśpiewania piosenki lub zatańczenia.

Poniżej fotorelacja z wręczania prezentów.


 

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE ,,POZNAJMY SIĘ”

Podczas  zajęć wychowawczych uczniowie wzięli udział w zajęciach integracyjnych pt. ,,Poznajmy się”. Miały one na celu integrację dzieci nowoprzybyłych do szpitala z wolontariuszami, eliminowanie napięcia wywołanego pobytem w szpitalu i chorobą oraz stworzenie radosnego nastroju na oddziale.

2wol 12.10.17 4wol 12.10.17 7wol 12.10.17 8wol12.10.17

V URODZINY ODDZIAŁU

Dnia 6 listopada 2017r. odbył się uroczysty apel oraz przedstawienie w związku z obchodami piątej rocznicy oddziału dziennego psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży.

Poniżej krótka fotorelacja:

 

________________________________________________________________

Tradycyjnie już klasy z naszego Oddziału wzięły udział w akcji Śniadanie daje moc. Dzieci dowiedziały się jak ważne jest zdrowe odżywianie się, mycie rąk, owoców i warzyw przed posiłkiem, a następnie przygotowały pyszne, kolorowe i zdrowe kanapki.

______________________________________________

WYSTAWA PRAC DAWIDA JANISZEWSKIEGO

Dawid Janiszewski, uczeń IV klasy był z nami krótko, ale nie marnował czasu. Wykonał piękne prace plastyczne, które można oglądać w świetlicy szkolnej. Jego prace przedstawiają postacie z bajki ,,Król Lew”.

Dawid1 Dawid2 Dawid4 Dawid5 Dawid3 Dawid6

AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA

Wzorem poprzednich lat, również  w  tym  roku  nasi pierwszoklasiści   uczestniczyli   w   ogólnopolskim   programie” Akademia  Bezpiecznego  Puchatka”.  W czasie realizacji programu uczniowie poszerzali swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa. W ramach programu otrzymali do wypełnienia kolorowe książeczki i nauczyli się jak bezpiecznie poruszać się po ulicy.
puchatek1 puchatek2

,, OD BAŁTYKU PO GÓR SZCZYTY”

Na zajęciach plastycznych wykonaliśmy prace na konkurs pt.,, Od Bałtyku po gór szczyty. Polska w baśniach i legendach”, dla uczniów szkół przyszpitalnych.  Najładniejsze z nich zostaną wysłane do Szkoły Podstawowej nr7 Specjalnej
z Oddziałami Szpitalnymi  w Wejherowie, która jest organizatorem tego konkursu. Trzymajcie za nas kciuki!

konkurs1 konkurs2 konkurs3 konkurs4 konkurs5 konkurs6

 JESIEŃ W ŚWIETLICY

W świetlicy szpitalnej zagościła jesień, która wcale nie musi byc smutna. Kolorowe liście, kasztany i żołędzie posłużyły nam do wykonania kompozycji jesiennych. Powstały również kasztankowe stworki.

c d e a b f

Dzień Edukacji Narodowej


WOLONTARIUSZE W SZPITALU

W dniu 29.09.17 odwiedzili nas wolontariusze z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego z Wałbrzycha- Krzysztof i Denis. Chłopcy zostali miło przyjęci przez panią dyrektor Halinę Noszczyk. Następnie zwiedzili oddziały szpitalne- pediatryczny i psychiatryczny, świetlicę szkolną i miejsca pracy personelu medycznego.
Podczas pobytu w szpitalu Krzysztof i Denis zajęli się sprzątaniem świetlicy i pracami porządkowymi. Dzięki ich pracy zostały uporządkowane i zabezpieczone sprzęty  i pomoce szkolne.
szpital1 szpital2 szpital3 szpital4

WZOROWA ŁAZIENKA

W bieżącym roku szkolnym ponownie bierzemy udział w ogólnopolskim programie ,,Wzorowa Łazienka”.
Głównym celem  tej akcji jest poprawa stanu higieny i czystości w polskich szkołach, a tym samym zwiększenie bezpieczeństwa i dbałość o zdrowie najmłodszych. Zachęcamy do głosowania na naszą szkołę. Każdego dnia do 30 listopada można oddać swój głos.
łazienka1 łazienka2 łazienka3

PROBLEM Z GŁOWY

We wrześniu przystąpiliśmy do V edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Problem z Głowy”! Dzięki ciekawym materiałom edukacyjnym przeprowadziliśmy zajęcia, na których dzieci dowiedziały się, jak zapobiegać wszawicy i jak z nią walczyć.

a b c

WYSTAWA PRAC JULII KRAŚNICKIEJ

Podczas zajęć wychowawczych bardzo ładne prace plastyczne wykonała Julia Kraśnicka, uczennica klasy IV. Tematyka prac była ciekawa i różnorodna. Wystawa prac Juli została zaprezentowana w świetlicy szpitalnej i podobała się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Zobaczcie Julię przy pracy i jej dzieła.

Julia1 Julia2 Julia3 Julia4

 


 

Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz