Aktualności

WIRTUALNA LEKCJA HISTORII

,, ZŁOTA EPOKA JAGIELLONÓW ”

Uczniowie klasy VI mieli okazję uczestniczyć w nietypowej lekcji historii odwiedzając wystawę przygotowaną przez Zakład Narodowy im. Ossolińskich. „Złota epoka Jagiellonów” upamiętnia przypadające w tym roku 500-lecie urodzin ostatniego Jagiellona, Zygmunta II Augusta. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeli oni unikatowe obiekty z czasów zwanych złotym wiekiem, portrety członków rodziny Jagiellonów, pamiątkowe medale, listy pisane ręką królowej Bony i jej syna Zygmunta II Augusta. Mogli również wysłuchać muzyki renesansowej, wykładu, rozwiązywali memory i test interaktywny ,, Jaką postacią ze złotej epoki jesteś?”. Wielką przyjemość sprawiło im również samodzielne tworzenie starodruków. Ta lekcja na pewno długo zostanie im w pamięci.


 Z okazji Święta Odzyskania Niepodległości zorganizowany został w naszej szkole konkurs plastyczny pt. „Ilustracja do pieśni patriotycznej”. Osoby, które wzięły w nim udział upodobały sobie tekst z piosenki „Rozkwitały pąki białych róż”. Ze względu na wysoki poziom artystyczny prac i staranne wykonanie  laureatkami są trzy osoby. Dziękujemy za udział i gratulujemy wygranej.


,, SERCE DLA NIEPODLEGŁEJ ”

W związku z trwającą pandemią, nie spotkamy się, jak co roku, na uroczystej akademii z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Ale nasi uczniowie pokazali, że tworzymy wspólnotę, która podtrzymuje tradycję nawet w trudnych warunkach epidemicznych. Włączyli się do akcji

,, SERCE DLA NIEPODLEGŁEJ ” i przygotowali piękne, patriotyczne serca. W ten inny niż zwykle sposób, bezpiecznie, uczciliśmy Święto Niepodległości mając na uwadze troskę o zdrowie swoje i innych.

Dziękujemy Wam za Wasze wspaniałe serca – dla Polski, dla Niepodległej ! Brawo dla Was – za godną postawę patriotyczną !

 


UDZIAŁ UCZNIÓW

W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM

„MÓJ WYMARZONY LIZAK”

Nasza szkoła po raz drugi bierze udział w konkursie plastycznym pt. „Mój wymarzony lizak”, zorganizowanym przez Muzeum Lizaka w Jaśle oraz Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Jaśle.

W miesiącu październiku 2020 roku 3 uczniów (jeden uczeń klasy V, 1 uczennica klasy VII oraz jedna uczennica klasy VIII) wykonało pod opieką wychowawców grup wychowawczych prace plastyczne w technice płaskiej malując lub rysując lizaka.

Prace konkursowe uczniów:


AKADEMIA DOJRZEWANIA

Pod koniec października uczennice z klasy VIII uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Zdrowotnej dla Dziewcząt „Akademia Dojrzewania”.

Jest to program skierowany dla uczennic ostatnich klas szkoły podstawowej, który ma na celu wsparcie pedagogów w realizacji zagadnień związanych z okresem dojrzewania. Wierzymy, że dzięki tym zajęciom dziewczyny lepiej poradzą sobie z problemami okresu dorastania, a więc stawania się powoli kobietami. Korzystamy z otrzymanych materiałów edukacyjnych, w skład których wchodzą: scenariusze zajęć, filmy edukacyjne, poradniki dla nastolatek oraz broszury poruszające zagadnienia dotyczące problemów okresu dojrzewania. Dzięki temu zajęcia przeprowadzone są w sposób fachowy i ciekawy.


Już po raz kolejny nasza szkoła otrzymała zaproszenie do udziału w akcji Fundacji Rosa pt. Kartka dla powstańca.
Wszyscy uczniowie wzięli aktywny udział w przeprowadzonej akcji i z otrzymanych materiałów wykonali dla naszych bohaterów  piękne kartki.
Uczniowie powiększali również swoją wiedzę na temat powstania warszawskiego podczas przeprowadzonych lekcji wychowawczych i lekcji historii.


„Bezpieczna droga do szkoły”

Szkolny konkurs plastyczny został rozstrzygnięty. Poniżej przedstawiamy wyróżnione prace. Każde dziecko dostało mały upominek, ale najważniejszym celem było upowszechnianie wśród młodych odbiorców wiedzy na temat zachowania bezpieczeństwa na drogach.


 

14 październik – Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom składamy najserdeczniejsze życzenia cierpliwości, wyrozumiałości oraz codziennej kreatywności. Dziękujemy za pamięć i podarunki od uczniów i personelu medycznego.

  


W dniu 13.10.2020 roku w Dolnośląskiej Szkole Specjalnej Przyszpitalnej w Wałbrzychu odbył się Dzień kodowania – CodeWeek.
W ramach CodeWeek odbyły się zajęcia pod nazwą „statek powietrzny” z udziałem drona. Uczniowie mogli zapoznać się z budową, procedurami bezpieczeństwa, lotu oraz zastosowań statków powietrznych nie tylko do celów komercyjnych/filmowych, ale również do zastosowań medycznych, ratowniczych i innych służących dobrym celom – niejednokrotnie ratującym życie.
Ponadto uczniowie wykonali kodowanie płytek Arduino, podłączali wg schematu połączenia oraz kodowali/programowali sterownik do wykonania zadania – sygnalizacji świetlnej.
Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem 🙂 podobnie jak w roku ubiegłym.

Uczeń klasy II Bartosz S. zajął I miejsce w Ogólnopolskim konkursie plastycznym pt.” Zima oczami dziecka”, zorganizowanym przez Zespół Specjalnych Szkół Przyszpitalnych
w Tarnowie. Gratulujemy!


Udział w akcji „Sprzątania świata” to nasza szkolna tradycja. Uczniowie klas 4-8, jak co roku,  bardzo zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Posprzątali z nieczystości teren wokół szpitala, jak i sąsiadujący z nim Park im. Sobieskiego. Akcja była również okazją do refleksji nad tym, jak dużo wokół na jest śmieci w postaci plastiku.


ŚWIATOWY DZIEŃ SYBIRAKA

17 września to Światowy Dzień Sybiraka. Z tej okazji uczniowie kl. VIII przygotowali uroczystość pt. ,, W hołdzie Sybirakom ”. Celem obchodów tego dnia było przypomnienie losów Polaków zesłanych w czasie II wojny światowej w głąb Związku Sowieckiego. Nasi uczniowie z wielką powagą uczcili ten dzień, oddali hołd i szacunek wszystkim Sybirakom. Były wiersze, pieśni patriotyczne, fragmenty wspomnień Sybiraków, symboliczne zapalenie zniczy, a na koniec uroczystości wszyscy w skupieniu i ciszy wysłuchaliśmy nagrania Hymnu Sybiraków: „A myśmy szli i szli – dziesiątkowani! Przez tajgę, stepy – plątaniną dróg!”.


Rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Językowo – Plastycznego

„Wizytówka Anglii, wizytówka Niemiec”

zorganizowanego w miesiącu marcu 2020 roku (w okresie pandemii)

W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania szkoły spowodowanego pandemią rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Językowo – Plastycznego

„Wizytówka Anglii, wizytówka Niemiec” nastąpiło w miesiącu wrześniu 2020 roku.

W konkursie wzięło udział 13 uczniów Zespołu Szkół Specjalnych przy Szpitalu Uzdrowiskowym „Słoneczko” w Kołobrzegu.

 

 

Komisja konkursowa składająca się z nauczycieli języków obcych przyznała w dwóch kategoriach: klas IV – VI oraz VII -VIII łącznie 6 nagród za miejsca I – III.

Wyniki konkursu:

– I kategoria – klasy IV – VI

  I miejsce – Martyna K. , II miejsce – Maja, III miejsce – Karolina P.  

– II kategoria – klasy VII – VIII

  I miejsce – Zofia A. , II miejsce – Gabriela K., III miejsce – Katarzyna K. 

Dziękujemy opiekunom za nadesłanie prac, a uczestnikom za udział w konkursie. Laureatom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


 

01.09.2020

Dnia 1-ego września, w sposób inny niż zwykle, powitaliśmy nowy rok szkolny 2020/2021. W związku          z epidemią inauguracja odbyła się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w wyznaczonych klasach. Inauguracja roku szkolnego połączona była z ekspozycją flagi Polski oraz flagi Województwa Dolnośląskiego w „Miejscu Pamięci” , które znajduje się w jednej z sal lekcyjnych