Oddział bajka

Bajkowoz

W dniu 5.05.2015r odbyła się w naszej szkole uroczystość przekazania Bajkowozu, który przyjechał do nas z Poznania.
Razem z panią dyrektor nawiązaliśmy współpracę z fundacją Serdecznik i dzięki temu mogliśmy włączyć się w realizację programu ,,Oddział Bajka- Wędrująca Szpitalna Biblioteka”. Od tej pory Bajkowóz jest już z nami i będzie nam umilał długie chwile podczas pobytu w szpitalu.
Przekazanie Bajkowozu było bardzo uroczyste; byli zaproszeni goście, program artystyczny, muzyka, śpiew, i wiele innych atrakcji. Ten dzień pozostanie na długo w naszej pamięci!

 

Poniżej informacja ze strony: www.oddzialbajka.pl/bajkowoz

Bajka zapukała do drzwi…
Drzwi otworzyły się.
Bajka weszła do środka i zaczęła snuć swoją opowieść…
o Bajecznych Szpitalnych Oddziałach.

Tęsknota, ból, osamotnienie, lęk, niepewność – to uczucia, jakie przeżywamy w szpitalu. Dziecko przeżywa je intensywniej, mocniej. Każdy, kto odwiedzi szpitalny oddział dziecięcy, jest tego świadkiem. My również. Od czterech lat prowadzimy w szpitalach regularne zajęcia artystyczne dla dzieci.

Zastanawialiśmy się, czy jest to możliwe, aby szpitalne życie dostarczało barw niosących radość, zaciekawienie, fascynację. Czy jest możliwe, aby pobyt w szpitalu dostarczył dzieciom więcej doświadczeń pozytywnych?

Odkryliśmy, że jest to możliwe za pomocą Oddziału Bajka, w który może zmienić się każdy oddział dziecięcy w Polsce.

W Oddziale Bajka można spotkać Dzieci, Bajkę, Opowieść, Magię, Radość, Całą Rodzinę Wartości, Niespodzianki i wreszcie Bajkowozy – Wędrujące Szpitalne Biblioteki.

Aby stworzyć taki oddział, wykorzystaliśmy książki, mądre czytanie i opowiadanie. Podczas tej wyjątkowej edukacji, która pomaga dzieciom lepiej zrozumieć świat ludzkich uczuć, można poznać swoje wyjątkowe możliwości, nowe marzenia i pasje.

Więcej na stronie: www.oddzialbajka.pl/bajkowoz